Cheb (Česko) - Steve

cheb_cesko_-_steve
Počet zobrazení:53
Kategorie:
Autor:
Steve
Uložil:Steve
Datum uložení:2. Srpen 2019 - 15:07
Tagy:

Cheb (Česko) - Steve

Cheb leží na západě České republiky. Od německých hraníc je vzdálen jen 5 kilometrů. Chebské hradiště bylo osídleno v 9. století Slovany. První dochovaná písemná zmínka o Chebu pochází z roku 1061. Od středověku byl významným dopravním a obchodním centrem.
Do konce druhé světové války byla převážná část obyvatelstva německá a Cheb byl důležitou součástí Sudet. Po skončení války byli němečtí obyvatelé vysídleni a město se z velké části vylidnilo. Dnes zde žije přibližně 32 tisíc obyvatel.
Centrum Chebu je mimořádně dobře zachované, včetně půdorysu, náměstí a zbytků hradeb. Je právem městskou památkovou rezervací. Známé stavby ve mésté jsou: hrad, gotický chrám svatého Mikuláše a Alžběty, malebná skupina jedenácti středověkých kupeckých domů na náměstí, zbytky městských hradeb s věžemi a Nová radnice na náměstí.
Hudba v prezentaci: Cristian Pintilie — Antonio Vivaldi: Čtvero ročních dob - Zima - II. Largo.

 

Poznámka redakce: Originální verze v on-line prohlížeči nefunguje, stáhněte si ji a prohlédněte pomocí programů PowerPoint, PowerPoint Viewer, nebo prohlížeč od firmy SoftMaker Software.

 

prezentace ke stažení prezentace ke stažení
zjednodušená verze prezentace