Mariánské Lázně (Yveta)

marianske_lazne_-_yveta
Počet zobrazení:43
Kategorie:
Autor:
Yveta
Uložil:Yveta
Datum uložení:2. Říjen 2020 - 23:14
Tagy:

Mariánské Lázně (Yveta)

V roce 1820 navštívil Mariánské Lázně německý básník Johann Wolfgang Goethe, který sem zavítal ještě dvakrát a prožil zde v roce 1823 svůj pozdní milostný román s mladou šlechtičnou Ulrikou von Levetzow Přítomnost Goetheho v Mariánských Lázních měla velmi příznivý dopad na návštěvnost. Lázně začala navštěvovat majetnější klientela.
V roce 1897 poprvé do Mariánských Lázní zavítal budoucí britský panovník Eduard VII. Co rozhodlo, že princ navštívil právě tyto lázně, není známo. Avšak hned při první návštěvě si Eduard, vystupující pod titulem vévoda z Lancasteru, Mariánské Lázně zamiloval a celkově sem zavítal devětkrát.

"Mariánské Lázně jsou nejmladší z proslulého trojúhelníku západočeských lázeňských měst. Místo, na kterém dnes leží bylo v dávných dobách plné bažin a zcela pusté. Mniši byli první, kteří zaznamenali slaný pramen ve svých lesích a dokonce se zde snažili odpařováním získávat sůl. Tato sůl byla později úspěšně prodávána jako projímadlo ... Taneční orchestr Čs. rozhlasu — Alžbětínská serenáda ..."

Více v prezentaci

 

prezentace ke stažení