Rakousko (Yveta)

rakousko_-_yveta
Počet zobrazení:47
Kategorie:
Autor:
Yveta
Uložil:Yveta
Datum uložení:27. Květen 2020 - 22:50
Tagy:

Rakousko (Yveta)

Bad Ischl
První písemná zmínka o dnešním Bad Ischlu pochází z roku 1262. Nejvýznamnější budova v Bad Ischlu je Císařská vila, menší palác, která sloužila jako letní sídlo rakouského císaře Františka Josefa I. a jeho ženy, císařovny Alžběty Bavorské. Objekt je v letních a částečně také v zimních měsících přístupný pro veřejnosti. V Bad Ischlu jsou též solné lázně. Největšího věhlasu dosáhly v 19. století díky pobytům císařské rodiny a tehdejší honorace. Léčí se tu potíže dýchacích cest, revmatismus a ženské choroby.
Hallstatt
leží ve vnitřní části Solné komory vedle stejnojmenného jezera, ve výšce 508 metrů nad hladinou moře. Jednotlivé domy obce se tísní vedle sebe na úzkém pruhu pobřeží mezi vysokými horami, některé jsou částečně postaveny na kůlech zapuštěných v jezeře. Obec v podstatě tvoří jediná ulice a malé tržiště. Největší vzdálenost ze severu na jih je 9,1 km, ze západu na východ 13,2 km. V červnu 2012 byla v čínské provincii Kuang-tung slavnostně otevřena kopie městečka Hallstattu, která vznikla jako developerský projekt pro zámožné Číňany.

"Bad Ischl je lázeňské město v rakouské spolkové zemi Horní Rakousy v okrese Gmunden . Nachází se v oblasti Salzkammergut na soutoku řek Traun a Ischl, na rozhraní Salzkammergutberge a Hornorakouského předhůří v nadmořské výšce 468 m. Hallstatt ( česky Halštat ) je obec s 923 obyvateli nacházející se v Solné komoře v Rakousku. Leží bezprostředně u Halštatského jezera a společně s pohořím Dachstein a Solnou komorou patří ke Světovému dědictví UNESCO ... music: Budapest Philharmonic Orchestra, Janos Sandor — Franz Lehár: Gold and Silver Waltz, Op. 79 ..."

Více v prezentaci

 

prezentace ke stažení